Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profesor George Edward Challinger

30. 3. 2012

 Profesor Edward Challenger

snimek-2--30.3.2012-17-34-.png

Je to vědec a vizionář, který chce potvrdit existenci dinosaurů. Ostatní jeho spolupracovníci mu nevěří a chtějí o jeho doměnce nějaké důkazy, že dinosauři ještě nevymřeli.Challenger chce svojí expedici zorganizovat, ale nemá dostatek financí, naštěstí se objaví vdova Marguerite Kruxová, která jeho expedici zaplatí. A tak se Challenger konečně vydává na svou pouť do Ztraceného světa a zanechává v Londýně svojí ženu. Spolu sním tam jako dozor jede i profesor Summerlee, který má potvrdit vědcům jeho doměnku, i když sám si myslí, že dinosauři vymřeli. 

Ve světě plných tajů Challinger má k dispozici malou laboratoř vybavenou všemožnými chemickými látkami a nářadím. Zde vyrábí mnoho ze svých driáků a látek, kterými ošálí své protivníky. Mezi jeho největší vynálezy patří atomová bomba, její plány mu ukradne později Zolt(muž co zničí svět), elektrický proud, který využije na plot jako ochranu před opolidmi a dinosaury. Později sestaví v jeskyni poblíž skrýše tzv.stroj času, kterým se omylem dostane do budoucnosti a odtud přivede Finn.

Celý svůj život na plošině se snaží najít nové poznatky o zde žijících živočiších. Podaří se mu několikrát ukrást dinosauří vějce, které chce přivést do Londýna jako důkaz o existenci dinosaurů.

Z počátku soupeří se svým kolegou Summerleem, který jde občas Challengerovi na nervy. Také se na začítku seriálu motá jen kolem své vědy a všecho nového, co je ve zdejším světě. První rána, která se ho opravdu dotkne je právě smrt jeho přítele Arthura Summerleeho. Později si uvědomí, že lidé s kterými zůstal na plošině jsou jako jeho rodina, která se o něj bojí a i on sám začíná mít strach o ně. Veronika a Finn jsou pro něj jako dcery, zejména veronika, o kterou si občas dělá starosti, i když moc dobře ví, že ona se o sebe sama postará. Finn vychová a naučí jí číst a psát. Pro ní je on sám jako otec, protože Finn ztratila celou rodinu.Rockstone je pro něj blízký přítel, který mu už několikrát zachránil život a  Marguerite je mu také blízká, protože s Chalingerem byla v hrozných dobách, kdy třeba rOckstone zmizel nebo Veronika odešla hledat rodinu. 

Je pro něj nepochopitelné, že se časová brána, kterou vytvořil, když se dostal do budoucnosti, se znovu vrátila obklopila skrýš na stromě. On Sám se dostal do vzdálené budoucnosti, kde vládnou počítače světu a tak je připoután k klůžku a počítač se musnaží vzít mozek, aby nasbíral nové informace o strojích, které Challenger nasbíral běhemživota.

Jak však jeho život dopadne, nikdo neví, protože , jak všichni moc dobře víme, tak čvrtá série bohužel nebyla dotočena a nikdy nevyšly ani její natočené díly.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář